Newsletter

Gatecoin

Podstawowe informacje
Informacje o ofercie

Gatecoin jest świetnym przykładem: walki Białej i Czarnej Strony Mocy; tego, że można się starać, a i tak wyjdzie jak zawsze; na to, iż komputery są niezawodne, a jeśli coś nawala to jest to czynnik ludzki.  Oprócz tego Gatecoin jest giełdą, która zwracała i zwraca uwagę na:

 • certyfikację,
 • bezpieczeństwo,
 • egzekwowanie prawa…

Została założona w 2013 roku przez bankierów inwestycyjnych.

Zdobyła prestiżowe nagrody.

A mimo to, w 2016 roku została okradziona na rekordową sumę…

Na szczęście w kilka miesięcy po włamaniu powróciła do gry.

Jak sprytny włamywacz znalazł furtkę? Czy został złapany? Czy warto handlować na Gatecoin dziś? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań poznasz z artykułu.

Gatecoin – giełda kryptowalut

Na tle konkurencji Gatecoin wyróżnia się korzystnie.

W branży blockchain miała być i panuje „wolna amerykanka”. Uczestnicy transakcji mają ustalać między sobą zasady, bez udziału strony trzeciej. Wszelkie poddawanie się firm certyfikacji, kontroli jest działaniem dobrowolnym.

Gdyby wszyscy ludzie postępowali według zasady „nie czyń drugiemu, co tobie nie jest miłe” świat by był prosty. Niestety za sprawą amatorów łatwego zarobku przedsięwzięcia z używającej bitchain cieszą się złą sławą. Wiele było przypadków, gdy firma istniała kilkanaście dni lub tygodni i przestawała wypłacać zarobki uczestnikom.

Jak ma znaleźć uczciwą firmę osobą, która nie ma doświadczenia w branży altcoin?

Jak firma startująca w tym segmencie ma wysłać sygnał do inwestorów, że działa zgodnie z zasadami biznesu tzn. stara się, aby wszystkie strony współpracujące odniosły korzyść? Niestety musi wystąpić o opinię do instytucji zaufania publicznego.

Kraj rejestracji

Giełda Gatecoin jest zarejestrowana jako świadcząca usługi finansowe w Hongkongu (ang. Hong Kong Money Service Operator). Podlega regulacjom prawnym Hong Kong Customs & Excise Department. Są to wiadomości dobre.

Pragniemy zaznaczyć, że nie szukamy dziury w całym, zdyskredytować przedsięwzięcia, ale staramy się pokazać wszystkie strony faktu, a te jednocześnie wskazują na to, że w razie sporu z giełdą szukać trzeba będzie adwokata działającego na terenie Hongkongu.

Bezpieczeństwo

Na stronie firmy można znaleźć informacje, że infrastruktura giełdy została zaprojektowana, a obecnie jest monitorowana i audytowana przez ekspertów klasy światowej. Ma to na celu zapobieżenie kradzieży majątku i danych klientów.

Portfele sprzętowe

Większość aktywów blokowych przechowywana jest w portfelach sprzętowych. Nie są one połączone na stałe z siecią (tzw. cold storage). Przelew z nich nie odbywa się automatycznie. Wymaga zatwierdzenia przez kilku pracowników Gatecoin.

Giełda jest pilnowana przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, aby zawczasu wykryć podejrzana działalność.

Alcatraz w świecie blockchain.

Deklaracje, a praktyka

W wielu serwisach, a między innymi stronie  https://www.coindesk.com/gatecoin-2-million-bitcoin-ether-security-breach/ można znaleźć informację, że w maju 2016 roku przez kilka dni (!) trwało włamanie do serwisu.

Łupem cyber rabusiów padło: 185,000 ETH i 250 BTC, co przy ówczesnym kursie daje kwotę 2,14 mln USD.

Jaka to suma?

Jedna kasa hipermarketu w ciągu dnia, w weekend, ma utarg około 70 tysięcy złotych. Po przeliczeniu na dolary to kwota rzędu 19 tysięcy USD. Aby zgromadzić 2 mln USD trzeba „nie zauważyć”, że z jednej kasy obsługa weekendowy utarg przez rok zabiera do domu.

Ciężko to sobie wyobrazić, a jednak w świecie dużych finansów zdarzyło się. Podobno stanowiło to około 15% krypto aktywów giełdy.

Jakie były dla inwestorów konsekwencje włamania?

Giełda była zamknięta od maja 2016 roku. Wznowiła ograniczony handel w trzy miesiące później. Było to możliwe dzięki pożyczce środków od innych giełd. Do tej pory hakerów nie znaleziono.

Jak wygląda włamanie?

W oświadczeniu wydanym po incydencie Gatecoin informował, że 9 maja zaobserwowano restart serwera. Eksperci od bezpieczeństwa nie zainteresowali się co go spowodowało.

13 maja zauważono, że z kont giełdy zniknęły duże sumy. Dopiero wówczas zawieszono działalność serwisu, aby uniknąć dalszych strat.

Jak wyparowały środki?

Prawdopodobnie system został tak zmodyfikowany, by wpłaty klientów nie lądowały w dobrze zabezpieczonym zimnym portfelu, a przesyłane były do portfela gorącego. Wgranie zmodyfikowanego kodu nastąpiło podczas wznowienia pracy serwera.

Tego, że gorący portfel puchnie, również nie zauważyli specjaliści monitorujący giełdę 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Gdy uzbierała się duża suma – złodziej wyczyścił portfel gorący.

Z historii są dwa morały:

 • pierwszy – ten, kto jest zbyt zadufany prędzej czy później dostanie pstryczka w nos,
 • drugi – technologia bitchain jest bezpieczna, a tylko przedsiębiorcy stawiający pionierskie kroki popełniają błędy.

Czy po stracie ludzie przestali inwestować w kryptowaluty?

Ani na chwilę! Kurs miał nawet niewielką zwyżkę.

Gatecoin

Reputacja, a pokora

Wcześniejsza reputacja firmy nie ma tu wielkiego znaczenia. Gdyby ktoś patrzył na oceny Gatecoin, to by było niemożliwe, aby wpadka się zdarzyła.

Firma otrzymała w 2014 roku nagrodę Best Start-up Prize for Central and East Asia Region at Talent Unleashed, w której komitecie sędziowskim zasiadają Sir Richard Branson i Steve Wozniak.

Gatecoin był laureatem nagrody DigiWorld Asia Pacific w 2016 roku do której został nominowany przez firmę konsultingową CapGemini.

Wyróżnienia były przyznawane za całościową działalność, pionierskie rozwiązania.

Czy wytworzyły one poczucie „jesteśmy pierwsi, jesteśmy najlepsi”?

Może atmosfera sukcesu osłabiła czujność i stało się?

Czy można wykluczyć, że to sława giełdy spowodowała, iż wzięta została na cel?

Jest szansa na poznanie odpowiedzi po złapaniu włamywaczy.

Czy z Gatecoin będzie tak jak w dowcipie:

Pracownik uszkodził maszynę o wartości 100 000 USD. Przychodzi do szefa i mówi:

 

 • Jestem zwolniony, prawda?
 • Nie! Firma właśnie zainwestowałem w twoje szkolenie 100 tysięcy dolarów!

 

Są pewne mocne przesłanki, które wskazują, że tak. Poza tym stara tech-prawda mówi, że zhakowany serwis trudniej jest ponownie oszukać.

Gatecoin dziś

Gatecoin powstał niczym Fenix z popiołów. W sierpniu 2017 roku był w rankingu Coinmarketcap na pozycji 22 z obrotami dobowymi przekraczającymi 24 mln USD. Pozycje ustalane są na podstawie wolumeny 24-ro godzinnego, a notowane są 153 firmy.

Czym obecnie handluje się na Gatecoin?

W obrocie na giełdzie Gatecoin są 24 pary: BTC/EUR, ETH/BTC, BTC/USD, ETH/EUR, BTC/HKD, ETH/HKD, BCH/BTC, ETH/USD, SNGLS/BTC, WINGS/BTC, SNT/BTC, PAY/BTC, RLC/BTC, 1ST/BTC, PAY/ETH, ICN/BTC, MCO/BTC, DGD/BTC, MCO/ETH, SNGLS/ETH, WINGS/ETH, GUP/BTC, REP/BTC, SNT/ETH.

Zauważalny obrót jest na pierwszych czterech parach, bo wynosi od 21% do 26% całościowego. Zatem jest to giełda na której królują:

 • z walut fiat EUR, USD,
 • zaś wśród kryptowalut BTC, ETH.

Co ciekawe lokalna waluta, czyli HKD (dolar hongkoński) ma tylko około 2,5% udziału w obrotach.

O ile w parze ETH/EUR obroty są na poziomie ¼ całkowitych, o tyle ETH/USD już tylko 0,04%. Zatem nie wszystkie pary złożone z popularnych walut cieszą się równym zainteresowaniem.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli masz kryptowalutę mniej popularną np. Matchpool, Augur czy Status to możesz nią handlować na Gatecoin.

Jakie są koszty korzystania z Gatecoin?

Rentowność naszych działań zmniejsza wszystko to, co powoduje redukcję kapitału. Jak to jest gdy korzystamy z giełdy Gatecoin? Zapłacić musimy za:

 • zasilenie rachunku,
 • handel,
 • transfer z rachunku.

Zasilenie rachunku Gatecoin

Żeby móc inwestować na giełdzie trzeba zdeponować środki na jej rachunku. Niestety nie da się wystawiać ofert z wykorzystaniem środków, które znajdują się na innym rachunku.

Waluta Metoda Koszt
EUR SEPA Transfer 0
International Transfer 10 EUR
USD Hong Kong Transfer 7 USD
International Transfer
HKD Hong Kong Transfer 50 HKD
International Transfer

Na tym kosztów może nie być koniec, albowiem:

 • podana kwota jest opłatą depozytową Gatecoin. Bank, z którego wykonujesz transfer może również doliczyć własne opłaty,
 • koszty transferu zależą od lokalizacji kont bankowych. Przy dokonywaniu przelewu może on przechodzić przez bank pośredniczący. Zwiększy to koszty i czas przetwarzania transakcji,
 • przyjmowane są tylko przelewy z / na konta bankowe, które mają taką samą nazwę posiadacza jak konto Gatecoin. Każdy odrzucony transfer, ponieważ nazwa posiadacza lub numer konta jest nieprawidłowy, zostanie obciążony kwotą 50 HKD / 7 USD (w zależności od waluty transferowej).

Na szczęście na tym koniec niespodzianek.

Transakcje na Gatecoin

Giełda pobiera opłaty, które są proporcjonalne do wysokości oferty sprzedaży lub kupna. Wysokość opłaty zależna jest od:

 • sumarycznych obrotów w ciągu ostatnich 31 dni. Gdy przekroczysz nowy próg, zniżka zostanie automatycznie zastosowana do twoich transakcji,
 • roli, jaką pełnisz na rynku. Jeśli wystawiasz oferty, zwiększasz płynność rynku, dodajesz oferty do książki – to mają do twoich działań zastosowanie opłaty znajdujące się w kolumnie maker. Gdy korzystasz z ofert wystawionych, likwidujesz płynność rynku, usuwasz oferty do książki – twoich działań dotyczą opłaty znajdujące się w kolumnie taker.
Poziom obrotów  [BTC] Maker [%] Taker [%]
50 0,25 0,35
100 0,2 0,3
200 0,15 0,25
500 0,12 0,2
1300 0,1 0,16
2600 0,08 0,14
5200 0,06 0,13
13000 0,05 0,12
20000 0,04 0,11
Max 0,02 0,1

Przelew z Gatecoin

Koszty wypłaty w EUR są określone i wynoszą 1 EUR.

W przypadku wypłaty w pozostałych walutach fiat, Gatecoin nie pobiera prowizji od wypłaty. Jedynym kosztem jest opłata pobierana przez bank w którym konto ma Gatecoin, za przelew na rachunek inwestora.

Rejestracja i weryfikacja konta w Gatecoin?

Większość giełd dopuszcza sytuację, w której inwestor ma konto niezweryfikowane. Może wówczas korzystać z niego w limitowanym zakresie. Ograniczenia dotyczą nieaktywnych niektórych kanałów transferu środków tudzież dopuszczalnych wysokości wpłat i wypłat.

Gatecoin jest znacznie bardziej rygorystyczny.

Operacja/Poziom konta Niezweryfikowane Zweryfikowane Certyfikowane
Wpłata/wypłata kryptowaluty Niedozwolona Bez ograniczeń Bez ograniczeń
Wpłata/wypłata waluty fiat Niedozwolona Skumulowane do 50 000 USD lub równowartość – jako depozyt lub wypłata Bez ograniczeń
Wymagania:
 • Rejestracja
 • Weryfikacja e-mail
 • Przesłanie kopii dowodu tożsamości
 • Przesłanie kopii dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania
 • Wypełnienia formularza o źródle pochodzenia inwestowanych środków
 • Przesłanie potwierdzonej kopii dowodu tożsamości
 • Przesłanie potwierdzonej kopii dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania
 • Podpisanie formularza o źródle pochodzenia inwestowanych środków
 • Tożsamość potwierdzona przez Skype lub w rozmowie bezpośredniej z Gatecoin compliance officer

Kopie potwierdzone

Co to znaczy „kopie potwierdzone” i jak należy je dostarczyć?

Zgodność z oryginałem kopii dokumentów jest zazwyczaj poświadczane przez: notariuszy, prawników i CPA (ang. Certified Public Accountant  – jest tytułem wykwalifikowanego księgowego używanym w wielu krajach anglojęzycznych). W niektórych krajach lub stanach identyczną wagę ma poświadczenie przez radę okręgową lub pocztę.

Jeśli jesteś w Hongkongu, możesz umówić się na spotkanie dyrektorem generalnym Gatecoin. W jego trakcie kopie dokumentów mogą zostać poświadczone za zgodność z oryginałem.

Jeśli jesteś za granicą i chcesz uaktualnić konto, prześlij wszystkie zeskanowane dokumenty na adres kyc@gatecoin.com. W ciągu 15 dni wymagane jest dostarczenie oryginałów.

Poświadczone kopie należy przesłać do siedziby firmy, czyli na adres Gatecoin Limited, 2F Bonham Centre, 79-85 Bonham Strand, Sheung Wan, Hong Kong. .

Rejestracja

Aby otworzyć konto indywidualne na Gatecoin:

Upewnij się, że masz cyfrowe kopie: dowodu tożsamości i dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania.

W formularzu rejestracyjnym na stronie głównej wpisz adres poczty elektronicznej i hasło. Hasło powinno liczyć minimum 12 znaków. Wśród nich znajdować się powinny: liczby, symbole, małe litery i wielkie litery.

Kliknij odsyłacz Create an Account.

Gatecoin

W formularzu podaj informacje, które potwierdzisz przesyłając dokumenty: tożsamości i o miejscu zamieszkania (First Name – imię, Last name – nazwisko, Birth date – data urodzenia w formacie mm-dd-yyyy, Nationality– narodowość).

W polu Referal code wpisz kod otrzymany od osoby, która wskazała ci serwis Gatecoin. Firma nagradza tych, którzy są lojalni wobec osób polecających. Za wpisanie kodu możesz otrzymać 10 USD.

Kliknij przycisk Continue.

W kolejnym polu wpisz: Phone number – numer telefonu stacjonarnego, Mobile number – numer telefonu komórkowego, Address Line 1 – pierwszą linię adresu, Address Line 2 – drugą linię adresu, City –  nazwę miasta, Zip code – kod pocztowy, State – stan, Country of residence – kraj pobytu.

Kliknij przycisk Continue.

W skrzynce pocztowej odszukaj e-mail o temacie Welcome to Gatecoin.

Kliknij link weryfikacyjny.

Opcjonalnie wpisz kod rekomendacyjny (ang. referral code). Otrzymasz wówczas korzyści wynikające z uczestnictwa w programie.

Prześlij kopie cyfrowe: dowodu tożsamości i dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Kopie powinny być skanem lub zdjęciem wykonanym w wysokiej rozdzielczości, ale o rozmiarze nie większym niż 5 MB. Paszport musi być ważny i wydany w ciągu ostatnich 10 lat. Dowód osobisty powinien zawierać datę: urodzenia, wystawienia i wygaśnięcia dokumentu. Prawo jazdy nie jest traktowane jako dowód tożsamości. Jako dokument potwierdzający adres zamieszkania należy wybrać egzemplarz: nie starszy niż 3 miesiące, zawierający pełne nazwisko i aktualny adres. Akceptowane są: rachunki za media, wyciągi bankowe, listy od organizacji rządowych. Dokumenty spełniające powyższe warunki są weryfikowane w czasie do dwóch dni roboczych. O jej zakończeniu inwestor jest informowany za pośrednictwem e-maila.

Kliknij przycisk Continue.

Wypełnij online kwestionariusz internetowych źródeł finansowania (ang. Online Source of Funds Questionnaire). W sekcji Why are you trading cryptocurrencies? (Dlaczego handlujesz kryptowalutami?) zaznacz wszystkie zgodne z prawdą odpowiedzi:

Experience cryptocurrencies – mam doświadczenie w obrocie kryptowalutami,

Speculate/invest – spekuluję/inwestuję ,

Convert mined bitcoins – wymieniam wykopane bitcoiny,

Remit – przesyłam,

Make payments – wykonuje opłaty,

Receive payments – otrzymuję płatności,

Process payments for third parties – przetwarzam płatności osób trzecich,

Process remittances for third parties – przetwarzam przelewy osób trzecich,

Trade for third parties – obsługuję handel osób trzecich,

Other, please specify – inne, proszę wymienić (po zaznaczeniu pola wpisz odpowiedź w języku angielskim).

W polu Please indicate the monthly expected volumes in USD you are to trade on Gatecoin.com zaznacz przewidywany miesięczny obrót na Gatecoin.com w USD.

Zdradź źródło pochodzenia funduszy (ang. Please state the origin of your funds):

Cryptocurrency mining – kopanie kryptowaluty,

Employment income – dochody z pracy,

Gift or inheritance from a third party – podarunek lub dziedziczenie od osoby trzeciej,

The disposal of a business or other asset – sprzedaż przedsiębiorstwa lub innego źródła aktywów,

Clients: Remittance or payment processing; trading for third parties – Klienci: Przetwarzanie przekazów lub płatności; transakcje dla osób trzecich,

Other, please specify – inne, proszę wymienić (po zaznaczeniu pola wpisz odpowiedź w języku angielskim).

Na tym nie koniec. W zależności od tego jakie źródło dochodów wybierzesz pojawi się dodatkowe pytanie. W przypadku Employment income jest to Employment income, please specify your job, your employer and your salary/earnings – podaj swój zawód, pracodawcę i wysokość pensji.

W sekcji Declaration (deklaracja)  zaznacz odpowiedzi. Ubrane są one w prawniczy język, a znaczą mniej więcej to co podałem w tłumaczeniu:

I declare that, to the best of my knowledge and belief, the Applicant(s) is/are of good standing and the information given in this questionnaire is true and complete.  – potwierdzam prawdziwość informacji ,

I confirm and am satisfied that, to the best of my knowledge and belief, the original source of monies being used to pay the investment amounts is derived from legitimate activities. –  kryptowaluta pochodzi z legalnych działań.

I confirm and am satisfied that, if needs be, I will send Gatecoin the documents supporting the information I provided – zobowiązuje się wysłać do Gatecoin niezbędne dokumenty, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Kliknij przycisk Continue. Bez zaznaczenia wszystkich deklaracji przycisk aktywny nie będzie.

Po chwili wyświetlone zostanie okno z komunikatem Since we are Money Service Operator licensed, we apply strict compliance guidelines. Our customer support team will therefore review your application within 1 business day to allow you to deposit funds and start trading. Firma powołuje się na członkostwo w Money Service Operator i za niedogodności obarcza winą regulaminy. Po sprawdzeniu danych użytkownik zostanie powiadomiony w czasie 1 dnia roboczego o statusie weryfikacji.

Inwestycja – waluty

Po utworzeniu rachunku nie mamy na nim ani grosza. Trzeba dopiero przelać niego walutę fiat lub kryptowalutę. Nie masz kryptowaluty? To nie problem! Giełda jest miejscem, w którym możesz dokonać pierwszej w życiu wymiany waluty fiat na kryptowalutę czyli zacząć inwestowanie w altcoiny.

Gatecoin akceptuje wpłaty w trzech walutach fiat:

 • HKD,
 • USD,
 • EUR.

Obsługiwane są trzy kanały wpłat:

 • USD i HKD przelewem z banku lokalnego (tj. Hongkongu). Przelew EUR z banku lokalnego nie jest możliwy.
 • przelew międzynarodowy (International bank transfer) z banku znajdującego się  poza Hongkongiem,
 • EUR przelewem SEPA z banku mającego siedzibę w Europie.

Jak przelać HKD/USD/EUR na konto Gatecoin?

Aby wykonać transfer środków na konto w Gatecoin:

 • Zaloguj się na konto w Gatecoin.
 • Kliknij odsyłacz Deposit.

Gatecoin

 • Przejdź do sekcji Deposit Funds.
 • Wybierz walutę HKD/USD/EUR i swoją aktualną lokalizację.
 • W swoim banku elektronicznym wprowadź informacje niezbędne do  przelewu na rachunek Gatecoin.
 • Po zainicjowaniu transferu, wyślij e-mail na adres transfer@gatecoin.com. Umieść w temacie listu: walutę i kwotę przelewu, datę płatności, nazwę nadawcy.

Uwagi praktyczne:

 • Od wysłania przelewu, do zaksięgowania go na rachunku mogą upłynąć dwa dni robocze (w porównaniu z giełdą Cex to super-turbo-express). Wynika to stąd, że dotychczasowy system bankowy wymaga manualnego przetwarzania przelewów, aby zachować zgodność procedur z KYC / AML. Bardzo niewielu banków oferuje API.

Inwestycja kryptowaluty

Masz kryptowaluty? To super! Nimi również możesz zasilić konto giełdy.

Jak przelać BTC na konto Gatecoin?

Jeżeli chcesz przetransferować bitcoiny z portfela elektronicznego na twoje altcoinowe konto w Gatecoin:

 1. Zaloguj się na swoje konto giełdowe.
 2. Kliknij pozycję Deposit.
 3. Przejdź do karty Deposit Funds.
 4. Wybierz kryptowalutę np. BTC.
 5. Odczytaj istniejący adres portfela BTC lub wygeneruj nowy.
 6. Wpisz dane do przelewu w portfelu elektronicznym, z którego chcesz zasilić rachunek w Gatecoin.
 7. Zatwierdź transakcję.

Uwagi praktyczne:

 • Transakcje altcoinowe są nieodwracalne. Przed przesłaniem jej do realizacji upewnij się, że skopiowałeś właściwy kod adresowy. W przypadku pomyłki możesz… stracić całą wysyłaną kwotę!
 • Transfer BTC zostanie zakończony po 6 potwierdzeniach w sieci bitcoin (około godziny).

Jak przelać tokeny ethereum na konto Gatecoin?

 1. Zaloguj się na swoje konto w Gatecoin.
 2. Kliknij odsyłacz Deposit.
 3. Przejdź do zakładki Deposit Funds i wybierz ETH / REP / DGD / ICN / 1ST / SNG / RLC / GUP.
 4. Skorzystaj z podanego adresu portfela do wpłat w ethereum lub wygeneruj nowy.
 5. Wpisz dane do klienta ethereum lub portfela online.
 6. Sprawdź poprawność danych, w razie potrzeby skoryguj je i zleć przelew. .

Uwagi praktyczne:

 • Wpłata zostanie zaksięgowana na rachunku Gatecoin po 50 potwierdzeniach (około 12 minut).

Wypłaty

Liczne giełdy zwracają uwagę na to, aby konto na które przelew jest realizowany miało tego samego właściciela co rachunek giełdowy. Zatem opłacenie rachunku ze środków zgromadzonych na rachunku Gatecoin może się nie udać. Aby dowolnie rozporządzać środkami, należy przelać je na konto osobiste, czy prywatny portfel elektroniczny.

Jak przelać HKD/USD/EUR z konta Gatecoin?

Aby wykonać transfer walut fiat z konta w Gatecoin:

 • Zaloguj się na swoje konto.
 • Kliknij pozycję Withdraw.

Gatecoin

 • Przejdź do zakładki Accounts.
 • Dodaj konto jeśli nie zarejestrowałeś jeszcze konta bankowego na Gatecoin.
 • Wstaw wszystkie wymagane informacje związane z kontem bankowym wraz z kodem SWIFT, kodem banku itp. Niedopełnienie tego kroku grozi odrzuceniem transakcji przez bank.
 • Przejdź do sekcji Withdraw Funds.
 • Wybierz walutę fiat, którą chcesz wypłacić.
 • Sprawdź wpisane informacje, a w razie potrzeby skoryguj je. Jeśli są już poprawne kliknij przycisk Send.

Uwagi praktyczne:

 • Wypłata między lokalnymi bankami w Hongkongu dociera na konto odbiorcy po czasie do dwóch dni roboczych.
 • Transfer międzynarodowy zajmuje do trzech dni roboczych.

Jak wypłacić BTC z konta Gatecoin?

 1. Zaloguj się n swoje konto w Gatecoin.
 2. Kliknij przycisk Withdraw.
 3. Wybierz BTC.
 4. Dodaj adres portfela BTC, na który chcesz przelać środki.
 5. Dodaj opis do portfela, adres i hasło, a następnie zapisz dane.
 6. Potwierdź adres, na który ma zostać wysłana kwota.
 7. Wypłata w BTC znajdzie się we wskazanym portfelu po przesłaniu 6 potwierdzeń z sieci bitcoin. Zazwyczaj trwa to około godziny.

Uwagi praktyczne:

 • W większości przypadków wypłaty bitcoinów z Gatecoin są przetwarzane natychmiast.
 • Ze względów bezpieczeństwa, w portfelu gorącym (ang. hot wallet), zezwalającym na bezpośredni dostęp przechowywane są niewielkie środki. Większość zasobów finansowych giełdy znajduje się w portfelu odłączonym od sieci (ang. cold storage wallet). Zainicjowane transferu wymaga złożenia kilku podpisów (ang. multi-signature) pracowników Gatecoin. Zajmuje to do godziny (jeżeli dyspozycja złożona została od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 rano do 6:30 po południu HKT) do sześciu godzin poza godzinami pracy biura oraz w weekendy i święta publiczne.
 • Strefa czasowa Hongkongu, czyli HKT to UTC/GMT + 8 godz. Nie ma czasu letniego

Jak wypłacić tokeny ethereum z konta Gatecoin?

 1. Zaloguj się na swoje konto w Gatecoin?
 2. Kliknij Withdraw.
 3. Wybierz ethereum token.
 4. Wpisz zewnętrzny adres ethereum.
 5. Dodaj etykietę portfela.
 6. Wprowadź adres portfela, który ma otrzymać tokeny ethereum.
 7. Upewnij się, że wprowadziłeś „ethereum address”, a nie „contract address”. Gatecoin nie obsługuje adresów „contract address”.
 8. Wprowadź hasło.
 9. Wpisz adres.
 10. Potwierdź transakcję.
 11. Kliknij send.

Uwagi praktyczne:

 • Jeśli wysłałeś ethereum na „contract address” wyślij e-maila z opisem zdarzenia na adres support@gatecoin.com, a otrzymasz zwrot pieniędzy.
 • Sieć ethereum jest szybsza od bitcoin. Transfer ethereum zostanie zrealizowany po upływie 50 potwierdzeń sieci, co zwykle trwa około 10 minut.
 • W celu zapewnienia bezpieczeństwa, w portfelu gorącym (ang. hot wallet), zezwalającym na bezpośredni dostęp przechowywane są niewielkie zasoby finansowe. Większość z nich znajduje się w portfelu odłączonym od sieci (ang. cold storage wallet). Zainicjowane transferu wymaga złożenia kilku podpisów (ang. multi-signature) pracowników Gatecoin. Zajmuje to do godziny (jeżeli dyspozycja złożona została od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 rano do 6:30 po południu HKT) do sześciu godzin poza godzinami pracy biura oraz w weekendy i święta publiczne.
 • Strefa czasowa Hong kongu to UTC/GMT + 8 godz. Nie ma czasu letniego. Gdy po Polsce jest 6:29 rano (czasu letniego) w Hongkongu jest 12:29 po południu.

Handel

Strona Gatecoin jest przejrzysta i dopracowana. Dzięki temu nie trzeba kończyć kilku fakultetów, aby zacząć z niej korzystać (aczkolwiek do odnoszenia sukcesów w późniejszym okresie może być to potrzebne). Na początek wystarczą:

 • znajomość kilku pojęć,
 • umiejętność obsługi kalkulatora,
 • zdolność wybrania istotnych informacji z powodzi docierających do inwestora.

Co to jest „order book”?

Order book jest listą wszystkich dostępnych zleceń sprzedaży i kupna. Zwykle podzielone są one na kryptowaluty, waluty, tokeny i posortowane według daty lub ceny.

Książka zamówień jest stale aktualizowana w miarę przybywania i realizacji zleceń. Również twoje zlecenie będzie wyświetlone w książce zamówień z cenami i liczbą jednostek.

 • Aby wyświetlić order book kliknij odsyłacz Trade.

Gatecoin

 • Kliknij strzałkę skierowaną ku dołowi obok nazwy pary walutowej.
 • Z rozwiniętego menu wybierz jedną parę walutową.

 • Po prawej stronie okna wyświetlone zostanie okno order book. W części Bid jest pokazana cena po której otwierane są zlecenia sprzedaży i zamykane zlecenia kupna. W sekcji Ask widoczna jest cena po której otwierane są transakcje kupna i zamykane transakcje sprzedaży. W kolumnie Quantity zapisana jest liczba jednostek, zaś w kolumnie Price – cena. Rzut oka na order book daje wyobrażenie o cenach transakcyjnych.

Wiedza, w tym przypadku o sytuacji rynkowej, posiadana, ale nie wykorzystywana korzyści nie przenosi. Trzeba wykorzystywać różnice kursów, aby móc z transakcji opłacić koszty korzystania z giełdy i mieć jeszcze zysk. Są dwa rodzaje zleceń:

 • sell – oferta sprzedaży,
 • buy – zlecenie zakupu.

Zlecenia pod względem ceny można podzielić na dwie grupy:

 • po cenie rynkowej – czyli rozpaczliwe kupuj lub sprzedawaj za wszelką cenę,
 • z limitem ceny – czyli znam wartość i nie kupię drożej lub nie sprzedam taniej niż.

Są więc dwa rodzaje zleceń i dwie ceny. Wydaje się, że sytuacja z zarabianiem na giełdzie jest tak przejrzysta jak w anegdocie:

Na spotkaniu z okazji 30-lecia ukończenia szkoły podstawowej nauczyciel matematyki pyta ucznia:

 

 • Jak to się stało, że przez całą szkołę uczyłeś się najsłabiej z całej klasy, a teraz żyjesz jak król?
 • A to proste! Kupuję w Chinach drobiazgi po 1 zł, sprzedaję po 5 zł i tych czterech procent żyję.

 

W rzeczywistości giełda pobiera opłaty od wpłat i wypłat, zrealizowanych zleceń, a inni gracze również starają się zarobić. Scenariusze pisane przez życie na skutek wymieszania tylu zmiennych w czasie składników są barwne jak ogon pawia. Wymarzone krociowe zyski bardzo łatwo mogą się przemienić w wyzerowanie środków przeznaczonych na inwestycje.

Rodzaj zlecenia

Aby złożyć zlecenie kliknij odsyłacz Trade. Następnie możesz wybrać czy chcesz:

 • sprzedać na giełdzie coś z tego co masz na rachunkach w Gatecoin – w takiej sytuacji kliknij przycisk Sell,
 • kupić to co jest oferowane na giełdzie za to co masz na rachunkach w Gatecoin. W tym przypadku wybierz przycisk Buy.

Następnym krokiem jest ustalenie ceny i wielkości transakcji.

Zlecenia po cenie rynkowej

Zleceniem po cenie rynkowej (ang. market order) jest zleceniem kupna lub sprzedaży określonej ilości walut / kryptowalut / tokenów po najlepszej dostępnej cenie na giełdzie.

Aby je złożyć, w wierszu Order Type (rodzaj zlecenia) kliknij przycisk Market.

W polu Quantity wpisz ilość jednostek. Zostaną one automatycznie przemnożone przez aktualną cenę, a sumaryczna kwota transakcji wraz z prowizją wyświetlona zostanie w polu Total (estimated).

Uwagi praktyczne:

 • Zlecenie po cenie rynkowej jest uwielbiane przez oprogramowanie giełdy. Nie zajmuje długo miejsca w książce zleceń. Jest realizowane najszybciej jak tylko się da, a prowizja wpływa na rachunek giełdy.
 • Cena, po której składane jest zlecenie po cenie rynkowej nie jest gwarantowana. Aktualna w chwili składania zlecenia cena rynkowa widoczna w książce zamówień nie jest koniecznie tą ceną, po której zlecenie zostanie zrealizowane.

Zlecenia z limitem ceny

Zlecenie z limitem ceny jest zleceniem kupna lub sprzedaży waluty,  kryptowaluty lub tokenów, które realizowane zostanie po cenie wyspecyfikowanej lub lepszej, z punktu widzenia osoby zlecenie wystawiającej:

 • zlecenie kupna z limitem ceny może być zrealizowane tylko po cenie podanej lub niższej,
 • zlecenie sprzedaży z limitem ceny może być zrealizowane tylko po cenie podanej lub wyższej.

Aby je złożyć w wierszu Order Type (rodzaj zlecenia) kliknij przycisk Limit.

Gatecoin

W polu Price wpisz cenę progową. To czy transakcja będzie realizowana tylko powyżej niej czy tylko poniżej, zależy od tego czy jest to zlecenie sprzedaży czy kupna. W polu Quantity wpisz liczbę jednostek. Zostaną one automatycznie przemnożone przez cenę Price, a sumaryczna kwota transakcji wraz z prowizją wyświetlona zostanie w polu Total (estimated).

Uwagi praktyczne:

 • Nie ma gwarancji, że zlecenie z limitem ceny zostanie zrealizowane.
 • Zlecenie z limitem ceny zostanie uaktywnione i zrealizowane jeżeli cena rynkowa waluty, kryptowaluty lub tokenów osiągnie cenę Price podaną w momencie składania zlecenia.
 • Zlecenie kupna z limitem ceny zapewnia, że inwestor nie zapłaci więcej nad pierwotnie ustaloną wartość. W niekorzystnych warunkach do zakupu może nie dojść lub transakcja nie zostanie zrealizowana w całości.
 • Zlecenie sprzedaży z limitem ceny pomaga zapewnić, że inwestor nie otrzyma ceny niższej niż pierwotnie ustalona. Może dojść do sytuacji, iż transakcja nie zostanie zrealizowana lub nie zostanie zrealizowana nie w całości..

Sprytny zarabiaczek

Najlepszą metodą reklamy jest polecenie. Wiedzą o tym i właściciele Gatecoin.

W dzisiejszych czasach wiele osób chce wykorzystać nasz czas, umiejętności. A co proponuje Gatecoin? On stawia sprawę jasno: zapłacimy ci za zwiększenie obrotów giełdy, a twoje wynagrodzenie będzie proporcjonalne do tego o ile zwiększysz nasze zyski.

Jak to działa?

Mechanizm jest prosty:

 • kiedy ktoś otworzy konto używając otrzymanego od ciebie kodu referencyjnego, staje się przez ciebie „poleconym”,
 • co polecony z tego ma, że przyzna się od kogo dowiedział się o Gatecoin? Jeżeli poda kod referencyjny, dostanie 10 USD po pierwszym przelewie do Gatecoin,
 • polecający otrzymuje 50% opłat, które zapłacił polecony przez pierwsze 30 dni po weryfikacji konta, a 20% w dniu 31-szym i kolejnych.

Ważne:

 • Z programu partnerskiego mogą korzystać tylko użytkownicy zweryfikowani.
 • Prowizje są naliczane w USD.
 • Dniem rozliczenia jest pierwszy poniedziałek każdego miesiąca.
 • Możesz mieć nieograniczoną liczbę poleconych.
 • Jeśli gracze będą stabilnie inwestować, prowizje będą mieć charakter dochodu pasywnego.
 • Kod partnerski można uzyskać po kliknięciu odsyłacz Reward Program.

Opinie o Gatecoin

Co użytkownicy są sądzą o Getecoin? Oto kilka opinii:

„- Fałszywa wielkość wolumenu, z spreadami szerszymi niż Wielki kanion.

– Weryfikacja trwa kilka tygodni.

– Obsługa klientów nie wie zbyt wiele o krypto.

Unikaj tej giełdy za wszelką cenę”

Inna opinia:

„Raczej szybka weryfikacja do poziomu 1 (znacznie szybsza niż w Kraken). Rozsądne opłaty handlowe i przejrzyste ceny. Szybkie transakcje. Uzyskanie Ethereum w formie depozytu trwało dłużej niż się spodziewałem (25 potwierdzeń). Po tym operacja była natychmiastowa, a transakcja z walutami fiat została załatwiona w ciągu 30 minut, bez żadnych dodatkowych opłat.”

Sugerując się tym co piszą internauci na forach można mieć mętlik w głowie. Co jest stanem faktycznym, a co uzewnętrznieniem frustracji – trudno ustalić.

Jedno jest pewne. Nie kłóć się, proszę, na forach z innymi użytkownikami. Wszak oni mogli jeszcze w szkole nie mieć omawianego tego tematu, na który wypowiadają się publicznie.

Co wynika z faktów, a nie opinii o Gatecoin?

 • Włamania nie wykorzystano do zamknięcia firmy i przejęcia całości funduszy.
 • Aktualnie Gatecoin jest wzorem dla wielu firm pod względem standardów bezpieczeństwa i transparentności działań.
 • Respektuje postanowienia KYC i AML.

Czy Twoim zdaniem również fakty te wskazują, że to może być partner biznesowy mający jasno określone cele i nastawiony na długotrwałą działalność w sektorze kryptowalut?

Załóż bezpłatne konto w Gatecoin.

 

comments powered by Disqus
Sprawdź także: