Newsletter

Bitbay

Podstawowe informacje
Firma: BitBay sp. z o.o.
Kraj: Polska
Start działalności: 2014
Wykresy
Informacje o ofercie
Krypto waluty: BTC, LTC
Waluty tradycyjne: USD, EUR, PLN
Opłaty transakcyjne: 0,25-0,43%
Prowizja od wpłaty: Wpłata BTC/ETH/LTC/LSK - 0, Wpłata PLN/USD/EUR - zwykła - 0 zł, Wpłaty ekspresowe, w punktach fizycznych: 2%
Prowizja od wypłaty: 2-10 zł
Minimalna wartość oferty zakupu: 5 zł
Minimalna wartość oferty sprzedaży: 5 zł
Inne: Największa polska giełda kryptowalut. Karta do konta Bitbay

Po załadowaniu strony Bitbay – miłe niespodzianki. Wyświetlana jest wersja polskojęzyczna. Teoretycznie wersja angielskojęzyczna jest standardem, ale jeśli ktoś nie zna „fluent” mowy Szekspira to może to trochę zniechęcać. Wszak inwestorem może chcieć być każdy. I o każdym Polaku pomyśleli organizatorzy giełdy Bitbay.

Zaskoczenie drugie – w tle widoczne są obrazki z logo Poczty Polskiej, a na pierwszym planie wyświetlają się informacje o gotówkowych wpłatach i wypłatach w jej oddziałach. Znajomość specyfiki polskiego rynku?

Szukam informacji o właścicielu biznesu. Przewijam stronę główną w dół i okazuje się, że Bitbay prowadzi BitBay sp. z o.o. ul. Zacisze 2/6, 40-025 Katowice. Jakże ciepło się robi na sercu! Skoro Polacy mogą wygrywać światowe konkursy informatyczne to czemu nie mają stworzyć serwisu internetowego do handlu altcoinami.

bitbay

Buszowanie po stronach oferujących zarobek w BTC uczy nieufności. Pojawia się wątpliwość „Stworzyć to może umieli, ale utrzymać się na rynku też?”. Domena została zarejestrowana w roku 2013. Dyskusje na temat serwisu w dużej liczbie pojawiły się na forach w 2014 roku. Zatem do chwili pisania artykułu od rozpoczęcia intensywnego korzystania przez internautów upłynęły 3 lata.

Jak została oceniona przez społeczność globalną? Według serwisu coinmarketcap.com znajduje się ona na 31 miejscu pod względem wielkości obrotów (stan na dzień 18.VII.2017 roku) z kwotą niemal 6 mln USD. W rankingu uwzględnionych jest 151 giełd. Sądzę, że można poświęcić uwagę na poznanie tej giełdy.

Czym się handluje na Bitbay?

W obrocie są następujące pary:

Para Wolumen w USD
BTC/PLN 5089500
LSK/PLN 362830
ETH/PLN 285155
LTC/PLN 106455
LSK/USD 6671
ETH/BTC 5842
LSK/BTC 4528
ETH/USD 1739
LSK/EUR 830
ETH/EUR 279

Czym się naprawdę handluje na Bitbay?

Aby giełda była użyteczna musi mieć głębię rynku. Jeśli potrzebujesz wymienić parę ETH/EUR za równowartość 10 tysięcy USD, a giełda w ciągu doby ma obrót rzędu poniżej 300 USD, to otwierając zlecenie na całą kwotę spowodujesz zaburzenie płynności rynku, tudzież nieoczekiwaną zmianę kursu. Gdy wolumen par wyświetlimy na wykresie, okaże się, że Bitbay to giełda złotówkowa specjalizująca się czterech kryptowalutach: BTC, LSK, ETH, LTC.  Zatem liderzy altcoinów zostali uwzględnieni.

bitbay01

Czy można porównywać wiewiórkę i rybę?

Jeśli przyjąć za kryterium sprawności fizycznej zdolność do wspinania się po drzewach, to ryba będzie miała wyniki baaaardzo słabe. Tak samo porównywanie giełdy zorientowanej na rynek jednego kraju z potentatami światowymi mija się z celem.

Sprawdźmy jak wygląda zestawienie wolumenów obrotów giełd: BitBay, BitMarket, Bitmaszyna, Nevbit, EasyCoin, Dgtmarket, Coinfloor, czyli oferujących możliwość wymiany PLN i kryptowalut.

Giełda Dobowy wolumen USD
BitBay 5925911
Coinfloor 3666730
BitMarket 2631808
Bitmaszyna 128827
Nevbit 126657
EasyCoin 89575
Dgtmarket 9045

Tabela pokazuje dobitnie, kto wiedzie prym z handlu altcoinami i ma ofertę skierowaną do posiadaczy złotówek.

bitbay02

Co ciekawe, znaczące obroty wśród giełd akceptujących PLN mają trzy. Na miejscu pierwszym jest Bitbay.

A jak wygląda liczba notowanych par?

Giełda/Para BTC/PLN LSK/PLN ETH/PLN LTC/PLN LSK/USD ETH/BTC LSK/BTC ETH/USD LSK/EUR ETH/EUR BTC/EUR BTC/EUR LTC/BTC BTC/GBP BTC/USD
BitBay + + + + + + + + + +
BitMarket + + + +
Bitmaszyna + +
Nevbit + +
EasyCoin +
Dgtmarket + + +
Coinfloor + + + +

Bitbay wśród giełd obsługujących PLN imponuje liczbą par.

Ma to wymiar praktyczny. Im więcej par, tym większa szansa na zmiany kursów, a więc i zarobek. Oczywiście można zarejestrować się w większej liczbie giełd. Ma to jednak pewne wady – można dostać oczopląsu od śledzenia trendów na kilku rynkach. Transfer środków pomiędzy giełdami wymaga czasu i wiąże się z kosztami. Jedna giełda to możliwość skupienia się na strategii, oraz oszczędność czasu i środków.

Należy jednak pamiętać, że jeżeli na giełdzie pojawiają się oferty za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, a mamy waluty lub kryptowaluty o rząd wielkości więcej – trzeba szukać rynku o większej głębi.

Ograniczenia od dołu i od góry

Przed rejestracją warto przeczytać regulamin. Można się z niego dowiedzieć, że do handlu wystarczy zasilić konto kwotą 5 PLN.

Tak jak w matematyce jest stała ℿ, tak w Bitbay jest 5 PLN „Wartość pojedynczej transakcji (ASK) i (BID) nie może być niższa niż 5 PLN lub równowartości tej kwoty w kryptowalucie w dniu transakcji. Transakcje o niższej wartości nie będą realizowane.” I dobrze. Przynajmniej łatwo zapamiętać. Czy można zarobić obracając kwotą 5 PLN? Na rynku kryptowalut tak, ale trzeba mieć niesamowitego nosa lub cierpliwość. Myślę, że limit został ustawiony tak nisko, aby zachęcić osoby, które chciałyby poznać giełdę, ale boją się przepuścić majątek.

Standardowo, na obroty użytkowników, którzy nie dokonali weryfikacji nałożone są limity. Wynikają one z europejskiego i krajowego prawa dotyczącego AML/CFT. W związku z powyższym w regulaminie znajduje się zapis „BitBay prowadzi rejestr transakcji o wartości 15.000,00 EUR lub równowartość tej kwoty liczoną według kursu średniego ogłoszonego przez NBP w dniu transakcji dokonywanych za pośrednictwem Serwisu Bitbay, a także transakcji które są ze sobą powiązane i których suma w okresie roku obrotowego przekracza 15.000,00 EUR lub równowartość tej kwoty liczoną według kursu średniego ogłoszonego przez NBP w dniu dokonania każdej z transakcji.”. Sądząc po wysokości transakcji , które odbywają się Bitbay.net, dla większości inwestorów ograniczenie nie będzie problemem na starcie. Nawet dla inwestorów niezbyt zamożnych, ale aktywnych może być istotne sumowanie kwot transakcji. Wszak to 15 tysięcy EUR to średnio 1,25 tysiąca EUR miesięcznie i około 42 EUR dziennie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Nie wszystkie formy płatności są akceptowane, gdyż jak podaje regulamin „Zasilenia wykonane za pomocą kart kredytowych nie są akceptowane i zostaną zwrócone na ryzyko nadawcy na rachunek, z którego zostały pierwotnie przesłane.”

Jakie wpłaty są dozwolone? „Zasilenie konta może odbyć się poprzez przelew bankowy lub wpłatę w Urzędzie Pocztowym Poczty Polskiej. ”

Kafka się kłania, Franz Kafka

Najgorsze co może się przytrafić inwestorowi to zostać podejrzanym. O co? Na jakiej podstawie? Tego najwięksi mędrcy nie wiedzą. W regulaminie Bitbay (i trzeba przyznać, że jest to standard wśród giełd) umieszczony jest zapis „W przypadku powzięcia przez BitBay uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, w szczególności podejrzenia, iż środki pieniężne lub BTC/LTC będące przedmiotem transakcji pochodzą z przestępstwa, BitBay ma prawo zawiesić realizację transakcji – odmówi przyjęcia i przekazania jakichkolwiek środków pieniężnych lub BTC/LTC, do czasu usunięcia wątpliwości w drodze weryfikacji Użytkownika o której mowa w ust. 1 lub prawomocnego rozstrzygnięcia tych wątpliwości przez powołane do tego organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości. ”.

W kolejnym punkcie czytamy „Jeżeli w przypadku o którym mowa w ust. 1 doszło do przyjęcia przez BitBay jakichkolwiek środków pieniężnych lub BTC/LTC, BitBay może zablokować realizację transakcji poprzez zdeponowanie środków pieniężnych lub BTC/LTC, na rachunku depozytowym BitBay lub w depozycie sądowym do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia, kto jest ich właścicielem przez powołane do tego organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości.”.

Czy jeśli przedsięwzięto podejrzenie, iż inwestor dysponuje środkami Skarbu Państwa bo nie zapłacił należnych podatków, to może on się pożegnać ze środkami zgromadzonymi na rachunku? W myśli regulaminu – może. Nie twierdzę, że tak się stanie. Zapisy pozwalają na to. Czy taki przypadek będzie końcem giełdy, która casus wykona. Zdecydowanie tak! Bać się czy nie? Moim zdaniem jeżeli firma jest na rynku znana, szefowie są transparentni i nie ukrywają się za pseudonimami, widać zorientowanie na biznes – scenariusz zawłaszczenia środków inwestorów jest mało prawdopodobny.

Zatem wykonujemy krok kolejny. Zakładamy konto.

Konto

Korzystanie z e-usług wymaga zakładania kont. W ten sposób użytkownicy są identyfikowani. Cyberspołeczeństwo skłania nas do strzeżenia swojej prywatności. Wiele osób zastanawia się nad podaniem swoich prawdziwych danych. Przestrzegam jednak przed zakładaniem konta giełdowego na użytkownika-ducha. Aby mieć dostęp do użytecznych funkcji Bitbay trzeba będzie zweryfikować konto, czyli przedstawić dokument potwierdzający prawdziwość danych.

Zakładanie konta

Na stronie głównej znajduje się przycisk Załóż konto. Po kliknięciu go wyświetlany jest formularz Rejestracja. Należy w nim wpisać adres e-mail i kliknąć przycisk Załóż konto.

Na wskazany adres przyjdzie e-mail aktywacyjny. Dociera on natychmiastowo. Jeżeli tak się nie stanie – zajrzyj do folderu Spam. Gdy i tam nie ma e-maila – wyślij zapytanie na adres support@bitbay.pl.

Gdy mimo wszystkich przeszkód, które mogą się zdarzyć, e-mail dotrze do ciebie – otwórz go. Po kliknięciu znajdującego się w nim linku można zalogować się na nowe konto.

Weryfikacja konta

Zaraz po zalogowaniu się, w górnej części okna widoczny jest komunikat „Twoje konto jest niezweryfikowane. Zweryfikuj swoje konto.”

Oznacza to, że obsługa giełdy nie otrzymała dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość i adres zameldowania.

Co można zrobić gdy konto jest niezweryfikowane?

Bez weryfikacji konta można spokojnie rozpocząć poznawanie serwisu. Ograniczeń jest sporo, ale nie przeszkadzają w rozpoczęciu działań. Nie można wykonywać:

 • wpłat ekspresowych PLN przez Pocztę Polską oraz DotPay,
 • wpłat EUR i USD kartami kredytowymi i debetowymi,
 • wpłat PLN, USD, EUR przelewami bankowymi oraz SEPA na kwotę wyższą niż 15 000 EUR w roku obrotowym (365 dni),
 • wypłat PLN, USD, EUR przelewami bankowymi oraz SEPA na kwotę wyższą niż 15 000 EUR w roku obrotowym (365 dni),
 • wypłat PLN ekspresowych, przekazami pieniężnymi oraz w bankomatach po przekroczeniu limitu 15 000 euro w roku obrotowym (365 dni),
 • wypłat Bitcoin oraz Litecoin na kwotę wyższą niż 15 000 EUR w roku obrotowym (365 dni),
 • wypłat PLN w bankomatach bez karty,
 • opłat rachunków  na kwotę wyższą niż 15 000 EUR w roku obrotowym (365 dni),
 • zamówienia karty do konta Bitbay.

Co trzeba zrobić, aby konto zostało zweryfikowane?

Aby dokonać weryfikacji konta:

 • kliknij link Zweryfikuj swoje konto,
 • wybierz czy konto ma należeć do osoby czy do firmy,
 • w pola tekstowe wpisz dane niezbędne do identyfikacji osoby korzystającej z konta,
 • prześlij skan lub zdjęcie wykonane aparatem fotograficznym telefonu komórkowego: dwóch stron dowodu osobistego lub prawa jazdy/ paszportu oraz drugiego dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania – rachunku za media lub innego dokumentu urzędowego.

Po weryfikacji użytkownik dostaje e-mail informacyjny, a po zalogowaniu na konto znikają napisy ostrzegawcze i ograniczenia.

Weryfikacja, a fiskus

Weryfikacja ma na celu potwierdzenie tożsamości użytkownika w celu utrudnienia nielegalnych operacji finansowych. Od dochodów z handlu na giełdzie każdy użytkownik musi rozliczyć się z urzędem skarbowym sam. Giełda nie wyręcza go w tym.

Zasilenie rachunku

Mając nawet niezweryfikowane konto i 5 zł można rozpocząć przygodę z giełdą kryptowalut. Pierwszą czynnością, którą trzeba wykonać jest zasilenie rachunku. Po zalogowaniu się do systemu rozwiń zakładkę znajdującą się po lewej stronie. Kliknij polecenie Wpłaty.

bitbay03

Wybierz walutę, w której chcesz dokonać wpłaty. Sposób przesyłu zależny jest od rodzaju waluty/kryptowaluty i statusu konta (zweryfikowane lub nie).

Waluta lub kryptowaluta Sposób zasilenia
LSK, ETH, LTC, BTC Portfel elektroniczny
USD, EUR, PLN Przelew SWIFT

Zlecenia kupna i sprzedaży

Oprogramowanie giełdy pozwala na trzy rodzaje transakcji:

 • PKC  – (czyli Po Każdej Cenie zwane również ratuj się kto może) inwestor określa kwotę, którą chce przeznaczyć na transakcje. Oprogramowanie automatycznie wyszukuje oferty najkorzystniejsze dla inwestora i wymienia środki. Przed stosowaniem ten zlecenia przestrzegam, bo gdy kurs zmienia się szybko, a przeciwnych do naszej ofert ni ema wielu – możemy mieć bardzo przykrą niespodziankę,
 • z limitem ceny – w zleceniu określana jest wysokość kursu po jakim ma zostać przeprowadzona transakcja. Inwestor wystawia ofertę i oczekuje na to, aż inny użytkownik zainteresuje się nią,
 • z bootem – funkcja ta pozwala na wystawienie ofert (zarówno sprzedaży jak i kupna), gdy nie mamy jeszcze środków na koncie oraz po kursie, który nie jest w danym momencie dostępny. Oferta zostanie zrealizowana, gdy kurs osiągnie poziom wystawionej oferty, zaś system potwierdzi, że dostępne środki na koncie użytkownika są wystarczające do jej zrealizowania.

Powyżej opisano kupno kryptowaluty. Sprzedaż odbywa się analogicznie. Dostępne są również trzy rodzaje zleceń.

Wiemy już po co one są. Teraz dowiemy się jak je wystawiać.

PKC

Gdy środki zostaną zaksięgowane na rachunku możesz kupić kryptowalutę. W tym celu:

 • rozwiń boczne menu,
 • kliknij pozycję Giełda,

bitbay04_maly

 • wybierz kryptowalutę, którą chcesz nabyć,
 • kliknij przycisk Szybka transakcja,
 • w sekcji Chcę szybko kupić, w polu Cena PLN wpisz kwotę, którą chcesz zainwestować,
 • w polu Otrzymasz około wyświetlona zostanie kwota altcoinów, która po uwzględnieniu prowizji i przy aktualnym kursie może zostać nabyta,

bitbay05_maly

 • kliknij przycisk Kup teraz, a system wybierze dla Ciebie najlepsze oferty,
 • po zakończonej transakcji altcoiny zostają zaksięgowane na twoim koncie. Od tego momentu możesz nimi dysponować w dowolny sposób.

Po co jest takie zlecenie? Użyteczne jest wówczas gdy kurs zmienia się szybko, każda sekunda zwłoki oznacza wymierne zmniejszenie zysków i inwestor chce przeprowadzić transakcję.

Z limitem ceny

Możesz określić po jakim kursie chcesz dokonać transakcji. W tym celu:

 1. rozwiń boczne menu,
 2. kliknij pozycję Giełda,
 3. wybierz kryptowalutę, którą chcesz nabyć,
 4. kliknij przycisk Wystaw ofertę,
 5. w sekcji Chcę kupić, w polu Kurs PLN wpisz kwotę, którą chcesz zapłacić za jednostkę kupowanej kryptowaluty,
 6. w polu Ilość wpisz liczbę jednostek kryptowaluty,
 7. w polu Otrzymasz wyświetlona zostanie kwota altcoinów, która po uwzględnieniu prowizji i przy aktualnym kursie może zostać nabyta,
 8. kliknij przycisk Kup, a oferta zostanie wystawiona na widok publiczny i będzie oczekiwała na realizację,
 9. po zakończonej transakcji altcoiny zostają zaksięgowane na twoim koncie. Od tego momentu możesz nimi dysponować w dowolny sposób.

Jakie jest zastosowanie tego zlecenia? Wystawiasz np. zlecenie sprzedaży po cenie X (czyli „nie sprzedam taniej niż X PLN”). Idziesz na partyjkę golfa. Zrelaksowany wracasz, zaglądasz na konto, a tam informacja, że w czasie gdy byłeś w środku rozgrywki, transakcja została dokonana.

Z bootem

Możesz przygotować ofertę, która zostanie wystawiona, gdy zostaną spełnione określone warunki. W tym celu:

 1. rozwiń boczne menu,
 2. kliknij pozycję Giełda,
 3. wybierz kryptowalutę, którą chcesz nabyć,
 4. kliknij przycisk Handluj bootem,
 5. w sekcji Kup gdy, w polu Kurs PLN wpisz kwotę, którą chcesz zapłacić za jednostkę kupowanej kryptowaluty. O ile wcześniejsze oferty są aktywne natychmiast po wystawieniu, o tyle oferta bootowa będzie widoczna dopiero po spełnieniu warunku  wysokości kursu. Mało tego, aby przygotować ofertę z bootem możesz nie mieć na rachunku wystarczających środków do jej realizacji. Jeżeli kurs osiągnie poziom wystawionej oferty, ale ilość środków użytkownika nie jest wystarczająca na jej zrealizowanie – zostanie ona anulowana. Oferta jest jednorazowa. Gdy spełnione zostaną warunki – będzie wystawiona, a po zrealizowaniu system usunie ją z listy Moje oferty.

Jak wykorzystać takie dobrodziejstwo? Oferta  wystawione jako Handluj z botem są niewidoczne dla innych użytkowników. Nie są więce widoczne w tabelach ASK i BID. Możesz więc przeprowadzić sporą transakcję, którą system podzieli na kilka mniejszych.

Czy mnie na to stać?

Użytkownik serwisu ponosi dwa rodzaje kosztów:

 • przelewów,
 • transakcji.

Koszty przelewów

Uzależnione są one od takich czynników jak kierunek transferu, rodzaju waluty lub kryptowaluty itp. Zamiast uczyć się ich na pamięć – lepiej skorzystać z tabeli.

 

Czynność Opłata
Wpłata BTC/ETH/LTC/LSK 0
Wypłata BTC/ETH/LTC/LSK 0,00045 BTC lub 0,00126 ETH BTC 0,005 LTC BTC 0,2 LSK
Wpłata PLN/USD/EUR – zwykła 0
Wpłata PLN ekspresowa DotPay 2% wartości przelewu
Wpłata PLN Poczta Polska – Ekspresowy 24/7 2% wartości przelewu
Wpłata PLN Żabka lub Freshmarket 2% wartości przelewu + opłata w sklepie
Wypłata PLN – zwykła 2 PLN
Wypłata PLN – ekspres do 5 000 PLN (min. 10 PLN) 10 PLN
Depozyt EUR/USD kartami Visa i Mastercard 5% kwoty depozytu (min. 10 EUR lub 10 USD)
Wypłaty SEPA 1,5 EUR
Wypłaty SWIFT USD 1,25 USD (komunikat SWIFT) + 0,35% (min. 5,2 USD, max 45 USD)
Wypłata w bankomacie 10 PLN (100 – 1000 PLN), 20 PLN (2 000 PLN)
Opłać rachunki 5 PLN

Uwaga! Minimalna kwota wypłaty:

 • kryptowaluty to 0,0001 BTC lub 0,03 ETH lub 0,1 LTC lub 0,25 LSK,
 • waluty fiat to 5 PLN lub 20 USD lub 15 EUR.

A teraz dobra wiadomość! Założenie i utrzymanie konta na BitBay jest darmowe. Giełda zarabia na prowizjach od transakcji.

Koszty transakcji

Wysokość prowizji jest zmienna. Zaczyna się od 0,43%. Maleje wraz z sumarycznym obrotem wykonanym przez inwestora w okresie ostatnich 30 dni.

Opłata % 30 dniowa wartość obrotu w dowolnej walucie
0,43% <5 000 PLN lub 1 667 USD lub 1 250 EUR
0,42% <15 000 PLN lub 5 000 USD lub 3 750 EUR
0,41% <30 000 PLN lub 10 000 USD lub 7 500 EUR
0,40% <40 000 PLN lub 13 334 USD lub 10 000 EUR
0,39% <60 000 PLN lub 20 000 USD lub 15 000 EUR
0,38% <80 000 PLN lub 26 667 USD lub 20 000 EUR
0,37% <100 000 PLN lub 33 334 USD lub 25 000 EUR
0,36% <150 000 PLN lub 50 000 USD lub 37 500 EUR
0,35% <200 000 PLN lub 66 667 USD lub 50 000 EUR
0,34% <300 000 PLN lub 100 000 USD lub 75 000 EUR
0,33% <400 000 PLN lub 133 334 USD lub 100 000 EUR
0,32% <600 000 PLN lub 200 000 USD lub 150 000 EUR
0,31% <800 000 PLN lub 266 667 USD lub 200 000 EUR
0,30% <1 000 000 PLN lub 333 334 USD lub 250 000 EUR
0,29% <1 500 000 PLN lub 500 000 USD lub 375 000 EUR
0,28% <2 000 000 PLN lub 666 667 USD lub 500 000 EUR
0,27% <2 500 000 PLN lub 833 334 USD lub 625 000 EUR
0,26% <3 500 000 PLN lub 1 666 667 USD lub 875 000 EUR
0,25% >3 500 000 PLN lub 1 666 667 USD lub 875 000 EUR

Koszty w praktyce

Załóżmy, że rozpoczynasz przygodę z giełdą i na początek chcesz zainwestować 1000 PLN.

Przyjęcie przelewu z rachunku bankowego nie kosztuje nic.

Bitbay ma rachunek w Banku Handlowym w Warszawie (stan na dzień 19.VII.2017 roku). Twój bank może naliczyć opłaty za przelew, ale są one zależne od Twojego banku.

Za całą kwotę dokonujesz transakcji.

Obroty są poniżej 5000 PLN. Zapłacisz 0,43% prowizji, czyli 1000 PLN * 0,43% = 4,3 PLN.

Zostało więc 995,70 PLN.

Załóżmy, że BTC, które kupiłeś za tę kwotę wzrosły o 10%. Na rynku altcoinów to nic osobliwego.

Zatem masz równowartość 995,70 PLN *1,1 = 1095,27 PLN.

Sprzedajesz BTC.

Od kwoty transakcji zapłacisz 0,43% prowizji, czyli 1095,27 PLN * 0,43% = 4,71 PLN.

Na rachunku zostaje 1090,56 PLN.

Za najtańszą wypłatę pobierana jest opłata w wysokości 2 zł.

Uszczupli to kwotę do 1088,56 zł.

Zatem zarobek wyniósł 88,56 zł czyli 8,856%.

Lista przydasiów

Okazuje się, że Bitbay to nie tylko giełda. Pieniądze są użyteczne, gdy można z nich w wygodny sposób korzystać. Zauważali to twórcy BitBay.

Co jeszcze przydatnego, ułatwiającego życie oferuje BitBay?

Na uwagę zasługują:

 • kartę do konta na BitBay, którą można regulować rachunki w sklepach,  restauracjach czy punktach usługowych,
 • program partnerski dający możliwość budowania dochodu pasywnego,
 • wypłaty z bankomatów,
 • ekspresowe przelewy i możliwość opłacania rachunków.

Karta BitBay

Karta Bitbay:

 • umożliwia korzystanie ze środków zgromadzonych na rachunku BitBay,
 • pozwala wypłacić gotówkę w bankomacie, płacić za towary i usługi,
 • akceptowana jest zarówno w Polsce jak i za granicą,
 • jest anonimowa,
 • nie ma ograniczeń dla transakcji, a jedynie limit wypłat w bankomacie wynoszący 10 000 PLN dziennie,
 • może zostać wydana jedynie zweryfikowanemu użytkownikowi giełdy.

Ile kosztuje taka wygoda? Opłata za wystawienie oraz roczne korzystanie z karty BitBay wynosi 140 PLN. Kwota jest pobierana z konta po zamówieniu karty. W kolejnym roku, jeśli klient nie zgłosi wcześniej rezygnacji z karty, a na rachunku w BitBay będą dostępne środki w PLN, karta zostanie przedłużona na kolejny rok. Opłata wynosi wówczas 120 PLN.

Ile kosztuje korzystanie z karty?

Operacja Cena PLN
Prowizja od transakcji bezgotówkowych (innych niż dokonanych w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory) 0
Prowizja od transakcji bezgotówkowych dokonanych w punktach akceptujących kartę oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie, totalizatory 5
Prowizje od transakcji gotówkowych w bankomatach Millennium 1
Prowizje od transakcji gotówkowych w bankomatach innych banków w Polsce 4
Prowizje od transakcji gotówkowych w punktach akceptujących kartę w Polsce 6
Prowizje od transakcji gotówkowych w bankomatach oraz w punktach akceptujących kartę za granicą 2,5% min 8 PLN
Prowizje od transakcji gotówkowych typu cash back 0
Opłata z tytułu operacji zrealizowanych w bankomatach Millennium:

 • sprawdzenie salda dostępnych środków,
 • sprawdzenie ostatnich 10 transakcji,
 • zmiana PIN.
0
Opłata za sprawdzenie salda dostępnych środków w bankomacie innym niż Millenium 2
Prowizja od wypłaty pozostałości środków na rachunku karty (zwrotu zasilenia karty) 0

Aby zamówić kartę:

 • Zaloguj się na konto.
 • Rozwiń menu,
 • Kliknij pozycję Karta BitBay,

bitbay06_maly

 • Kliknij przycisk Zamów kartę.
 • Wypełnij formularz zamówienia.

Uwaga!  Karty wysyłane są jedynie na terenie Polski, zaś czas oczekiwania na wydanie karty wynosi 14 dni roboczych. Po otrzymaniu karty należy ją aktywować zgodnie z załączoną instrukcją.

Zasilanie

Karta jest kartą przedpłaconą. Nie ma połączenia z rachunkiem. Zasilanie to innymi słowy wykonanie przelewu na rachunek karty.

Czas od wykonania przelewu do pojawienia się na rachunku karty jest taki jak czas realizacji przelewu. Zasilenia kart przyjmowane są w dni robocze do godziny 9:00, a potem do godziny 15:00. Wpłaty pojawiają się na kartach w dni robocze po godzinie 9:30 oraz po 15:30.

Wypłaty z bankomatów

Nieco wyjaśnienia wymaga procedura wypłaty z bankomatów. Aby ją zrealizować:

 1. rozwiń menu i wybierz polecenie Wypłaty,
 2. w sekcji Wybierz walutę kliknij PLN,
 3. kliknij przycisk Wypłata w bankomacie,
 4. w polu kwota wybierz: 100, 200, 300, 500, 1000 lub 2000 PLN. Do kwoty wypłaty doliczana jest prowizja, która automatycznie zostanie pobrana z konta. Dla wypłat od 100 do 1000 PLN  wynosi ona 10 PLN, zaś, dla wypłaty 2000 PLN – 20 PLN.
 5. wpisz swoje dane adresowe i numer telefonu,
 6. po otrzymaniu e-maila z PINem oraz SMS z kodem, udaj się z do bankomatu. Kod SMS do wypłaty w bankomacie ważny jest przez 48 godzin. Aby go odebrać, abonent musi mieć włączoną usługę przyjmowania smsów Premium,
 7. w bankomacie wybierz usługę Wypłata bez karty,
 8. zaznacz kolejno SkyCash oraz Wypłata gotówki,
 9. wprowadź 6-cyfrowy kod aktywacyjny otrzymany SMS-em,
 10. wpisz kod PIN odczytany z e-maila,
 11. ciesz się gotówką.

Uwaga!

W ramach odwetu na giełdach azjatyckich, które współpracują tylko z telefonami zarejestrowanymi w lokalnej sieci, usługa dostępna wyłącznie dla polskich numerów telefonów.

24-godzinny limit wypłat jest związany z numerem telefonu użytkownika i wynosi 10 500 zł. 31-dniowy limit wynosi 21 000 zł. Czas liczy się od momentu wykonania pierwszej transakcji.

Przelewy ekspresowe

Zgodnie ze statystykami firmy Blue Media, ponad 96% wszystkich wypłat realizowanych jest w ciągu 1 minuty od zlecenia. Jednorazowo można wypłacić kwotę nie mniejszą niż 10 PLN, a nie większą niż 5000 PLN. Dzienny limit wypłat to 20 000 PLN.

Aby wykonać przelew ekspresowy :

 1. rozwiń menu i wybierz polecenie Wypłaty,
 2. w sekcji Wybierz walutę kliknij PLN,
 3. kliknij przycisk Przelew ekspresowy,
 4. w polu kwota wpisz wysokość wypłaty. Jako wypłata rozumiana jest kwota pobrana z konta Bitbay. Jeżeli chcesz otrzymać 100 PLN, wpisz 110 PLN,
 5. wpisz dane odbiorcy przelewu,
 6. w polu Numer konta wpisz numer rachunku odbiorcy przelewu,
 7. kliknij przycisk Wypłać.

Opłacanie rachunków

Przelew jest realizowanych jest w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych od zlecenia. Prowizja wynosi 2 PLN.

Aby wykonać przelew:

 1. rozwiń menu i wybierz polecenie Wypłaty,
 2. w sekcji Wybierz walutę kliknij PLN,
 3. kliknij przycisk Przelew bankowy,
 4. w polu kwota wpisz wysokość wypłaty. Jako wypłata rozumiana jest kwota pobrana z konta Bitbay. Jeżeli chcesz otrzymać 100 PLN, wpisz 102 PLN,
 5. wpisz dane odbiorcy przelewu,
 6. w polu Numer konta wpisz numer rachunku odbiorcy przelewu,
 7. kliknij przycisk Wypłać.

Program partnerski

Program partnerski umożliwia stanie się partnerem giełdy. Bez nakładów, ryzyka możesz czerpać zyski z działania serwisu.

Chcesz?

Każdy by chciał!

Dlaczego nie każdy zarabia?

Bo trzeba coś zrobić!

A co trzeba zrobić?

Giełda zapłaci ci część od zwiększenia jej dochodów. Źródłem zysków są prowizje pobierane od inwestorów wykonujących operacje na giełdzie. Przysłowie mówi „Po kopiejkę car się schyli, a po rubla nawet przyklęknie”. Było to aktualne w czasach carów, w epoce internetu można znaleźć mnóstwo ofert. Zajmować się trzeba najbardziej perspektywicznymi. Co przemawia za BitBay:

 • dochód jest pasywny, bo raz pozyskany z naszych działań gracz będzie przynosił zysk dopóty, dopóki będzie handlował na giełdzie,
 • zarobek partnera na starcie wynosi 20% prowizji, jakie giełda pobiera poleconym użytkownikom za wykonane transakcje. Ile wynoszą prowizje?  Spójrzmy na transakcje. Jest kilka ofert powyżej 20 tysięcy. Jeżeli inwestor wykona takową raz na tydzień, to sumaryczny obrót wyniesie 80 tysięcy. Jeżeli nie przekroczy 80 tysięcy PLN, to zgodnie z tabelą prowizji opłaty wyniosą 0,38%. Czyli 80000 PLN *0,38%= 304 PLN. Tyle zarobi giełda. Dla partnera przypadnie 304 PLN *20%= 60,8 PLN. Jeżeli raz na tydzień znajdziesz takiego partnera, to po roku masz 54 *60,8 PLN = 3283,2 PLN płatne miesiąc w miesiąc… miesiąc w miesiąc… miesiąc w miesiąc… bez zaniedbywania tego co robisz do tej pory.

bitbay07_maly

Chcesz taki rezultatów dla siebie?

Już tłumaczę co zrobić.

 1. Rozwiń menu boczne.
 2. Wybierz opcję Program partnerski.
 3. Wypełnij krótką ankietę odpowiadając na pytania w rodzaju „Czy prowadzisz własną stronę WWW?”, „Jak chcesz promować naszą platformę?”,
 4. kliknij przycisk Wyślij,
 5. …i już jesteś partnerem giełdy. W sekcji Promuj znajduje się link zapraszający. Podawaj go osobom, które chcą się wzbogacić, pomnożyć swój majątek.

Bitbay or not Bitbay

Jeżeli lubisz dopieszczenie użytkownika, zainteresowanie tym co klient potrzebuje – będzie ci miło. Fajną sprawą jest karta płatnicza. Kosztuje 140 PLN na rok? Płacisz raz, a z wygody cieszysz się za każdym razem, gdy chcesz wypłacić gotówkę.

Czego mi brakuje? Handlu z dźwignią.

Za to jeśli zależy ci na asortymencie par, chcesz pospekulować altcoinami, a masz telefon komórkowy w polskiej sieci i na rachunku złotówki – nie ma miejsca lepszego.

 

comments powered by Disqus
Sprawdź także: